Estetik, güç ve performans kriterleri en üst seviyede tasarlanan Selenit, modern yapıların yeni penceresi olmaya aday. Değişen yaşam alanları ve mekan anlayışı gözetilerek "zamanın ruhuna" uygun çözüm arayanlar için geliştirildi.

Selenit;

  • 75 mm kasa ve kanat genişliği
  • 6 odacıklı tasarımı
  • 43 dB'e varan ses yalıtımı
  • 3000 Pa (245 km/h) rüzgar yükü direnci
  • 44 mm'ye kadar üçlü cam uygulama imkanı
  • opsiyonel A sınıfı profil kanlılığı
  • 21 farklı renk seçeneği
  • 1,02 W/m2 K profil ısı yalıtım ve
  • 0,94 W / m2 K pencere ısı yalıtım değerleri

ile sektörün lokomotif serisi olmaya hazır.

Selenit lansman seminerinde ilk sözü yaklaşık 20 seneden bu yana Fırat'ın danışmanlığını da yapmakta olan Prof. Dr. Sn. İlhan Erdoğan aldı. Sunumunda pazarlamadaki güncel yaklaşımları ve değişen müşteri davranışlarını vurgulayan Erdoğan sözü Fırat Plastik Yön. Kur. Bşk. Dr. Nevzat Demir'e bıraktı. Fırat Ailesi'nin bayi teşkilatı ve çalışanlarıyla büyük ve güçlü bir aile olmasına vurgu yapan Demir, kurumlarda devamlılık ilkesine vurgu yaptı. Bu vurgu sonrası Fırat'ta planlama, bilgi teknolojileri, üretim ve pazarlama bölümlerinde 20 yıla yakın üst düzey yönetici olarak hizmet eden Sn. Dr. Mehtap Uluceviz'i sahneye davet eden Demir, Uluceviz'in önceki başarılarını vurgu yaptı ve 17.10.2015 tarihinde açılışı gerçekleşen Kıbrıs Su Temini Projesi'nde "proje yöneticisi" olarak katkılarına dikkat çekti.

Fırat, her biri 500 m uzunluğundaki 160 adet HDPE Boruyu üreterek Dünya Plastik Boru literatürüne adını başarıyla yazdırmış, Avrupalı rakibinin 5 senede tamamlayabileceği üretim sürecini 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlamış ve 50 miyon $ tasarruf sağlamıştı.

Moderatörlüğünü Sn. Kadir Çöpdemir'in yaptığı seminerde Fırat Profil Pazarlama Md. Dr. Mehtap Uluceviz seminerin sloganı "Yeni Dönem Başlıyor"a vurgu yaparak 2016'da lokomotif ürün olmasını hedefledikleri Selenit'i "değişimin şahikası" olarak isimlendirdi ve beklentilerini bayileriyle paylaştı. Selenit 75'i 70'lik fiyatına vereceklerini belirten Uluceviz şöyle devam etti. "Fırat'taki yenilikler Selenit'le sınırlı değil. Selenit'e ek olarak Opal 70, Garnet 70, Redonit 85 ve Türkiye'de bir ilk olacak yalıtımlı sürme gibi yeni serilerimizi siz değerli bayilerimize müjdelemek isterim." Bu serilerin konumlandırması hakkında da bilgi veren Uluceviz kapanış konuşmasını

"Kader birliği yaptığımız değerli iş ortaklarımız, paydaşlarımız...Siz bize inandınız. Biz size inandık. Sektörün açık ara lideriyiz. Çok güzel işler başardık. Ve her zamanki gibi bunu da birlikte başaracağız. Değişim başladı, herkes bizi izleyecek." şeklinde tamamladı.

Sn. Uluceviz'den sonra sözü alan Profil Üretim Md. Sn. Ahmet Koltuk Selenit ve yeni serilerin teknik özellikleri hakkında bilgi verdi ve soru cevap bölümüyle sunumunu tamamladı.

Seminerin ikinci bölümünde tiyatro ve sinema sanatçısı Sn. Ufuk Özkan "Bayiler Yarışıyor" ile sahne aldı. Selenit'le ilgili sorulara doğru cevap veren bayilerin yarışmaya hak kazandığı bölüm oldukça keyifli ve eğlendirici idi. 2014 yılında ödül kazanan bayilere ödüllerinin takdimi ile seminer sonlandı ve "Aile Fotoğrafı" çekimine geçildi. Ertesi günü Sn. Yavuz Seçkin'in de katılımıyla Survivor yarışmasında şampiyon olmak için geçiren Fıratpen, Winhouse ve Gedizpen bayileri gala yemeğinde Kubat'ın sahne performansı ile bir sürpriz daha yaşadı.