DAR İÇE AÇILIR KİLİTLİ KAPI PROFİLİ, DAR DIŞA AÇILIR KİLİTLİ KAPI PROFİLİ

Pvc kapı ve pencere sistemlerinde yüksekliği 2 metreyi aşan pencerelerde kullanılmak üzere pvc pencere kanadından büyük, pvc kapı kanadından küçük ölçüye sahip pvc profillerdir. Özellikle Fransız balkon denilen pencerelerde kullanılması için üretilmektedirler. 2 metre ya da daha fazla yüksekliğe sahip, fakat kapı olmayan pencere olarak kullanılan pvc doğramalarda kanat profili pencere kanadı olarak küçük kalmakta, rüzgar yükünü taşıyamamakta, kapı kanadı ise büyük gelmekte ve görüntüyü engellemektedir. Bu olumsuzlukları aşmak ve gerekli rüzgar yükü mukavemetini sağlamak adına dar kilitli kapı profilleri geliştirilmiştir. Özellikle balkon kapılarında kullanılmaktadırlar. FWG kilitli kapı ispanyoletleri, dar olmalarına rağmen bu profillere sorunsuz uygulanabilmektedir.

İSPANYOLET KARŞILIĞI

s 60 ve s70 serilerimizde 13 aks kapı ve pencere sistemine geçildiği için için 13 aks sistemine ait metal (zamak) ispanyolet karşılığına ihtiyaç duyulmuştur. Bu nedenle s 60 ve s 70 serilerimizde kullanılmak üzere yeni ispanyolet karşılığı ürün yelpazemize girmiştir. Tek vidalı olarak tasarlanmış olan bu ispanyolet karşılığı tüm pvc pencere uygulamalarında ve aksesuarlarda rahatlıkla ve güvenle kullanılabilir.

KANAT ADAPTÖR KAPAĞI (ALT-ÜST)

Sektörümüzde hareketli orta kayıt pvc profil olarak da adlandırılan, çift kanatlı pvc pencere ve kapı sistemlerinde kullanılan  kanat adaptör profilinin plastik alt ve üst kapakları, s 60 ve s 70 serilerimizde 13 aks sisteme geçtiğimiz için değiştirilmiş ve 13 aks sisteme uyumlu hale getirilmiştir. Bu nedenle, beyaz ve renkli olarak üretilecek olan yeni 13 aks kanat adaptör kapakları ürün yelpazemize dahil edilmiştir. Daha çok Fransız balkon uygulamalarda ve özellikle çift kanatlı kapı ve pencerelerde kullanılacak olan kanat adaptör kapakları, 13 aks kanat adaptör profiline uygun, rahatlıkla takılabilen ve tek vida ile sabitlenerek kolayca bağlanması sağlanan bir kapak sistemidir.