İlk grupta Anadolu, ikinci grupta ise Marmara ve Türkiye genelinde sıralamaya giren bayilerin katılımıyla gerçekleşen organizasyonda 2012’nin ilk 6 ayı, yılın ikinci yarısı ve gelecek 10 yılın vizyonu paylaşıldı. Geçen seneki toplantının sloganı olan “Gücümüz SİZSİNİZ”i “Gelecek SİZSİNİZ”e taşıyarak 1000’e yakın bayisiyle buluşan Fırat “Geleceği Birlikte Yönetmek” için yapılması gerekenleri bayileriyle paylaştı. Fırat Profil Paz. Müdürü Sn. Mehmet Erdal Karakaş’ın inşaat ve pvc pencere sektörünün bugünü ve geleceğiyle ilgili sunduğu veriler oldukça etkili idi.

İlk grupta Sn. Ege Cansen; ikinci grupta ise Sn. Deniz Gökçe “Türkiye ve Dünya ekonomisinin mevcut ve gelecekteki durumu” hakkında görüşlerini dile getirdi. Türk inşaat sektörünün Türkiye ve Dünya ölçeğinde gidişatı, inşaat sektörünü tetikleyecek gelişmeler, kentsel dönüşüm yasası, mütekabiliyet ve 2B yasası, konut sektörünün analizi ve bu gelişmelerin demografik ve sosyolojik verilerle desteklenerek sunumunda Sn. Karakaş, pvc pencere sektörünün geleceği ile ilgili çok net bir yol haritası çizdi. Karakaş’ın sunumunda yer alan Fıratpen’in yeni reklam filmi ise büyük beğeni topladı.

Fırat Kalite Müh. Ahmet Koltuk ve Fırat Teknik Koordinatörü İsmail Kandemir ise sırasıyla “CE İşaretlemesi ve Müşteri Şikâyetleri” ve “pvc pencerede yeni ürünler” ile ilgili sunumlarını paylaştı. Fırat’ın yeni pvc profilleri ve yeni renkleri ceviz ve sedir beğeni topladı. Türk İzleyicisinin yakından tanıdığı Sn. Özgür Ozan, Sn. Erdem Baş ve Sn. Gözde Okur’un sahne aldığı interaktif skeçler ise organizasyonun en eğlenceli bölümü idi. Kıbrıs’ın yerel danslarının sergilendiği ve Semazen gösterisi ile sona eren program büyük alkış aldı. Gala yemeği ve Kıbrıs Turu ile kapanan organizasyon son derece başarılı ve amacına ulaşmış bir şekilde sona erdi. Fırat Ailesi’nin tüm bayilerine teşekkürlerini sunan Sn. Karakaş, sektöre faydası olan ilkleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirtti.