Çeşme Sheraton Otel’de yapılan ve 2011-2012 yıllarının değerlendirmesini de içeren üç günlük toplantıda bayiiler, yazdan kalan son günleri son derece verimli değerlendirdiler.

Çeşme’nin sakin ancak çekiciliğinden hiçbir şeyi kaybetmemiş ortamında yaz mevsimini yaşar gibi yaşadılar…

Programın birinci gününde Prof. Dr. Üstün Dökmen Kişisel Gelişim üzerine 2 saat 30 dakika süren bir seminer verdi. Seminer süresince izleyenlerinin hayranlıkla Dökmen, zaman zaman sorduğu sorular, küçük oyunlar ve yaptığı uygulamalı gösterilerle keyifli ve şaşırtıcı anlar yaşattı.

Organizasyonu “GÜCÜMÜZ SİZSİNİZ” sloganı ile birleştirerek bir sunum gerçekleştiren Profil Paz. Md. Erdal Karakaş; Türkiye ekonominin mevcut durumu, önümüzdeki 15 yıldaki konut ihtiyacı, bu ihtiyaçlar doğrultusundaki fırsatlar, ihracat değerlendirmeleri, uyarılar ve sektörün önünün ne kadar aydınlık olduğuna dair maddeleri rakamsal verilerle destekleyerek bayilerine iletti.

Seminerin ikinci gününde ise iş dünyasında yıllarca pazarlama yöneticisi olarak görev yapan Ahmet Durul “Ah! İşe Bak!” başlıklı sunumuyla işi ve hayatı kolaylaştırmanın püf noktalarını ve pazarlamanın aslında iletişimden ibaret olduğunu vurgulayan performansını sergiledi.

Geçen yıllardan çok daha farklı bir organizasyon düzenleyen Fırat; ciro, dağıtıcı ve müşteri memnuniyeti bakımdan dereceye giren bayilerine Profil Pazarlama Müdürü M. Erdal Karakaş tarafından ödüllerini takdim etti. Bayileriyle “gurur duyduğunu” ifade ederek sözlerine başlayan Karakaş tüm misafirlerine katılımları için teşekkür etti.

Türkiye genelinde satış cirosunda dereceye giren iller arasında dokuz bayii ile ilk sırayı İstanbul alırken, ikinci sırayı ikişer bayii ile Ankara ve İzmir paylaştı.

Adana, Bursa, Afyon, Mersin, Eskişehir, Kayseri ve Malatya’dan birer bayii de dereceye girmeyi başardı. Dağıtıcı dalında ise ilk üç sırayı Maraş, Adana ve İstanbul dağıtıcıları alırken; müşteri memnuniyeti dalında ise ilk iki dereceyi İstanbul bayileri aldı.

Program; seminer ve plaket töreninin arkasından sahne alan Türk Sanat Müziği Sanatçısı Esra Özmen’in insanı dünden bugüne taşıyan şarkılarıyla devam etti.

Pazar günü Çeşme Dalyan’da deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğinin ardından havalimanına yolculuğa geçildi.